Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za odpalenie rac podczas meczu

Data publikacji 29.04.2013

Policjanci z Wejherowa zatrzymali trzech pseudokibiców, którzy podczas meczu wrzucali na murawę stadionu race hukowe. Zatrzymani to mężczyźni w wieku od 17 do 21 lat. Za posiadanie i odpalenie materiałów pirotechnicznych grozi im kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat. Młodzi ludzie mogą również zostać objęci zakazem wstępu na imprezy masowe.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie zatrzymali trzy osoby podejrzane o posiadanie oraz odpalenie rac hukowych podczas trwania imprezy sportowej. Czwarta osoba została zatrzymana w związku z tym, że przebywała w miejscu nieprzeznaczonym dla publiczności.

W trakcie trwania meczu z sektora, w którym przebywali kibice drużyny przyjezdnej rzucano na murawę, w kierunku zawodników i służb ochrony, petardy hukowe. Ponadto w innym miejscu na stadionie, w miejscu nieprzeznaczonym dla publiczności, przebywał kibic drużyny gości. Mężczyzna nie stosował się do poleceń pracowników ochrony.

Funkcjonariusze szybko zidentyfikowali osoby odpowiedzialne za posiadanie i odpalenie materiałów pirotechnicznych. Bezpośrednio po zakończeniu meczu policjanci zatrzymali czterech pseudokibiców w wieku od 17 do 21 lat. Trzej z nich odpowiedzą za posiadanie i odpalenie rac na stadionie, za co grozi im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Czwarty zatrzymany, 21-latek odpowie natomiast za za czyn zabroniony ustawą, za który grozi kara ograniczenia wolności albo grzywny nie niższa niż 2000 zł. Wobec zatrzymanych może zostać zastosowany również zakaz wstępu na imprezy masowe.

(KWP w Gdańsku / mw)

 

Powrót na górę strony