Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zarzut za usiłowanie zabójstwa

Data publikacji 29.04.2013

Szybkie działania zielonogórskich policjantów doprowadziły do zatrzymania 22-latka podejrzanego o napad na kierowcę taksówki. Sprawca, który ugodził kierowcę nożem w szyję, będzie odpowiadał za usiłowanie zabójstwa.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek około 23:00. Młody mężczyzna wsiadając do auta zamówił kurs na przedmieścia Zielonej Góry. Po dotarciu na miejsce, pasażer zaatakował kierowcę samochodu, raniąc go nożem w szyję. Napastnik uciekł z miejsca napadu pozostawiając nóż w ranie ofiary. Ranny kierowca tamując krwawienie zdołał zawiadomić o sytuacji Policję i wezwać karetkę pogotowia. Zaalarmowani funkcjonariusze udali się we wskazaną część miasta. W trakcie przeszukiwania okolicy zdarzenia zauważyli podejrzanie zachowującego się mężczyznę. Po szybkim zatrzymaniu 22-latka okazało się, że najprawdopodobniej jest on sprawcą napadu.

Zaatakowany mężczyzna miał sporo szczęścia. Ostrze noża o włos ominęło tętnicę szyjną. Tylko dzięki zachowaniu przytomności i rozwagi uniknął tragicznego finału zajścia. Po szybkim zgłoszeniu, na miejsce sprawnie dojechała karetka pogotowia, a policjanci mogli bez przeszkód ująć sprawcę. Niedoszły zabójca to bezrobotny 22-latek. Młody mężczyzna jak dotąd karany był jedynie za przestępstwa pospolite. Po zbadaniu zawartości alkoholu w organizmie okazało się, że w chwili zdarzenia był trzeźwy.

Za usiłowanie zabójstwa 22-latkowi grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 8 lat, kara 25 lat więzienia, albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

(KWP Gorzów / tk)
 

Powrót na górę strony