Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

24 zarzuty dla dwóch podejrzanych.

Data publikacji 01.05.2013

Garwolińscy kryminalni przedstawili dwóm podejrzanym mężczyznom łącznie 24 zarzuty, kończąc w ten sposób kilkumiesięczne postępowanie w sprawie włamań i kradzieży na terenie powiatu garwolińskiego. Grozić im może kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Włamania i kradzieże których dotyczy prowadzona sprawa miały miejsce od września 2012 roku do marca 2013 roku. Sprawcy działali głównie na terenie miasta i gminy Garwolin, ale także gminy Łaskarzew, Górzno oraz Wilga. Tam gdzie mogli wejść bez pokonywania zabezpieczeń ginęły głównie metalowe przedmioty takie jak felgi, rowery, piecyki, przewody, pompy, silniki. Znikał również sprzętem rolniczym jak m.in. brony, części sieczkarni, blok ciągnika rolniczego, prasa. W trakcie włamań do
niezamieszkałych domów, budynków gospodarczych kradli pozostawiony tam m.in. sprzęt agd, stęple budowlane, narzędzia, kosiarki, przewody elektryczne, akumulatory ale również zawory do wody, fajerki od kuchni, odważniki do wagi.
Ustaleni przez policjantów mężczyźni to 29 oraz 28-letni mieszkańcy powiatu garwolińskiego. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie im łącznie 24 zarzutów dokonania włamań i kradzieży na szkodę mieszkańców powiatu garwolińskiego. Grozić im może kara pozbawienia wolności do 10 lat. Sprawa niebawem trafi na sądową wokandę.

KWP Radom/gp

Powrót na górę strony