Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zaatakowali interweniujących policjantów.

Data publikacji 01.05.2013

Pięcioro mieszkańców Iławy zostało zatrzymanych w związku z czynną napaścią na interweniujących policjantów. Wczoraj wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzut popełnienia przestępstwa. Sąd przychylił się do wniosku złożonego przez policjantów i prokuratora, i aresztował podejrzanych. Wszyscy trzy najbliższe miesiące spędzą w izolacji. Za czynną napaść na policjantów w trakcie pełnienia obowiązków służbowych kodeks karny przewiduje karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj przed Sądem Rejonowym w Iławie stanęli pierwsi podejrzani o czynną napaść na policjantów. Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę. Policjanci otrzymali zgłoszenie od mężczyzny, który twierdził, że został pobity przez kilka osób w jednym z lokali w Iławie. Chwilę później policjanci byli na miejscu. Podczas interwencji przed lokalem, wskazani przez pokrzywdzonego sprawcy zaatakowali wspólnie interweniujących policjantów. Policjanci zatrzymali wówczas dwie osoby. 21–latek i jego 18–letnia koleżanka, oboje mieszkańcy Iławy, trafili do policyjnego aresztu. Kolejni trzej podejrzani w wieku od 18 do 21 lat zostali zatrzymani w niedzielę rano. Cała piątka w chwili interwencji była pod działaniem alkoholu. Wszyscy oni usłyszeli już zarzut czynnej napaści na policjantów i znieważenia ich. Policjanci i prokurator wystąpili do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztu wobec podejrzanych. Wszyscy sprawcy ataku na funkcjonariuszy zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.
Za czynną napaść na policjantów w trakcie pełnienia obowiązków służbowych kodeks karny przewiduje karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

KWP Olsztyn/gp

Powrót na górę strony