Najsilniejszy policjant w Polsce

Data publikacji 02.05.2013

Policyjni siłacze z całej Polski już po raz czwarty spotkali się w Kłobucku. Poziom był naprawdę wysoki. Tytuł najsilniejszego policjanta obronił Grzegorz Kurowski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

IV Ogólnopolskie Zawody Policyjnych Siłaczy odbyły się na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kłobucku. Policjanci konkurowali w pięciu dyscyplinach siłowych:

• spacer farmera z walizkami o wadze 100 kg i spacer buszmena z ramą o wadze 240 kg,
  • zegar,
  • uchwyt Herkulesa - utrzymywanie w górze umieszczony na platformie samochód KIA Ceed,
  • wyciskanie platformy z quadem o wadze 300 kg,
  • przeciąganie tira o wadze 8 ton.

Głównymi organizatorami zawodów był Komendant Powiatowy Policji w Kłobucku i Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów w Kłobucku, a ich głównymi prowadzącymi Radosław Włodarek i Rafał Krawczyk.

W klasyfikacji ogólnej pierwsze miejsce zajął Grzegorz Kurowski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, drugie miejsce Dawid Englert z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, a trzecie Marek Zagórski z Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie. Reprezentant Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku – Mariusz Tałaj zajął czwarte miejsce. Daniel Gołębiowski z Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach uplasował się na piątym miejscu, natomiast szóste miejsce zajął Łukasz Borowiecki z Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie. Zwycięzcy zawodnicy, oprócz pucharów, otrzymali cenne nagrody rzeczowe.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów zawodowych i sportowych.