Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

1 maja minął spokojnie

Data publikacji 02.05.2013

Pierwszy dzień długiego majowego weekendu za nami. Nad spokojnym przebiegiem uroczystości związanych z obchodami Święta Pracy czuwało kilka tysięcy policjantów. Nie odnotowano w tym czasie zakłóceń bezpieczeństwa i porządku publicznego. Podczas tegorocznego długiego weekendu majowego, tak jak i w latach poprzednich, nad bezpieczeństwem podróżujących, czuwają policjanci z drogówki.

1 maja br. na polskich drogach doszło do 67 wypadków - w ich wyniku śmierć na miejscu poniosło 8 osób, natomiast 90 zostało rannych. Policjanci zatrzymali 506 nietrzeźwych kierujących.

Do wypadków najczęściej dochodziło z powodu nadmiernej prędkości i brawury za kierownicą, nieprawidłowego wykonywania manewrów drogowych i nieprzestrzegania zasad ustępowania pierwszeństwa przejazdu.

Funkcjonariusze apelują do kierowców o rozwagę na drodze. Korzystne warunki atmosferyczne sprawiają, że kierowcy chętniej przyciskają pedał gazu. Zadbajmy o nasze bezpieczeństwo - przestrzegajmy przepisów ruchu drogowego, pamiętajmy, że najważniejsze jest to, aby do celu dojechać bezpiecznie, a nie szybko.

(KGP / mw)
 

Powrót na górę strony