Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany seksualny recydywista - ponownie molestował dwie kobiety

Data publikacji 02.05.2013

Policjanci z Komisariatu Policji Poznań Nowe Miasto zatrzymali mężczyznę, który kilka dni temu dopuścił się seksualnego molestowania dwóch młodych kobiet. Podejrzany wcześniej był karany za zgwałcenia. Trafił do aresztu. Grozi mu kara 8 lat więzienia.

Do pierwszego zdarzenia doszło 26 kwietnia w jednym z tramwajów w okolicach Ronda Rataje. Mężczyzna używając siły doprowadził do tak zwanej innej czynności seksualnej 17-letnią dziewczynę. Dwa dni później w Parku Drwęskich, również używając przemocy, doprowadził do innej czynności seksualnej młodą kobietę. 

Obie napadnięte zgłosiły się do policjantów. Ci zajęli się wytropieniem napastnika. Funkcjonariusze z KP Poznań Nowe Miasto zdobyli informacje o podejrzanym mężczyźnie przebywającym na poznańskim Grunwaldzie. Zatrzymali go do wyjaśnienia obu spraw. Rysopis się zgadzał.  

Okazało się, że Mieczysław K. jest recydywistą. Od 1974 roku z niewielkimi przerwami przebywał w różnych zakładach karnych. Odbywał w nich wyroki za przestępstwa kryminalne i seksualne. W 2009 roku w Rogoźnie dopuścił się zgwałcenia 10-letniej dziewczynki. Trafił do więzienia jednak, w grudniu 2012 r. wyszedł z niego na wolność.
 
Zajmujący się sprawą policjanci zebrali materiały dowodowe. Pozwoliły one na przedstawienie Mieczysławowi K. zarzutów. Za seksualne molestowanie dwóch kobiet grozi mu kara 8 lat więzienia. Na podstawie zebranych informacji i dowodów, na wniosek policji i prokuratury, sąd aresztował zatrzymanego mężczyznę. Funkcjonariusze zajmujący się tą sprawą nie wyklucząją, że podejrzany może mieć więcej podobnych przestępstw na swoim koncie.

(KWP w Poznaniu / mw)
 
 

Powrót na górę strony