Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za zabójstwo męża

Data publikacji 02.05.2013

Olsztyńscy policjanci już kilka godzin po odnalezieniu ciała 31-letniego mężczyzny zatrzymali 3 osoby podejrzane o zabójstwo. To żona ofiary 29-letnia Joanna G. wspólnie i w porozumieniu z 41-letnim kochankiem Jackiem P. i jego kolegą Łukaszem K. zwiedli 31-letniego męża kobiety w okolice placu zabaw przy ulicy Barcza. Tam w zaroślach mężczyźni mieli dusić paskiem, kopać i bić pokrzywdzonego. Ofiara miał ograniczone możliwości obrony, ponieważ była to osoba niepełnosprawna poruszająca się na wózku inwalidzkim. Sprawcy zabójstwa już usłyszeli zarzuty. Prokurator wystąpi też z wnioskiem o ich tymczasowe aresztowanie. Za zabójstwo grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 29 kwietnia około godziny 23:00 w Olsztynie przy ulicy Barcza w zaroślach naprzeciwko placu zabaw. Następnego dnia oficer dyżurny olsztyńskiej Policji przyjął telefoniczne zgłoszenie od przypadkowego przechodnia o tym, że w zaroślach na łące leży ciało mężczyzny. Na miejsce pojechali policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Ustalono, że zmarły to 31-letni niepełnosprawny poruszający się na wózku inwalidzkim mieszkaniec pobliskiego osiedla. Na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratora pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza, technik kryminalistyczny. Zabezpieczono ślady biologiczne, wywrócony wózek inwalidzki, dokonano oględzin miejsca zdarzenia oraz wstępnych oględzin ciała. Ofiara miała obrażenia twarzy, które wskazywały na to, że mogły one powstać w wyniku działania innych osób.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynikało, że zabójstwa mogły dokonać osoby z bliskiego otoczenia ofiary. Ostatecznie kryminalni zatrzymali najpierw 41-letniego Jacka P., kochanka żony zmarłego. Następnie ustalono drugiego ze sprawców zabójstwa, którym okazał się kolega Jacka P.  31-letni Łukasz K. Podczas przesłuchania mężczyźni przyznali się do wspólnego dokonania zabójstwa. Sprawcy złożyli obszerne wyjaśnienia i przyznali się do zarzucanych im czynów.

Prawdopodobnym motywem zabójstwa było to, że mąż Joanny G. przeszkadzał  w romansie żony. W toku dalszych czynności ustalono, że ze sprawą może mieć związek również niewierna małżonka ofiary. Kobietę także zatrzymano do wyjaśnienia. W trakcie przesłuchania policjanci ustalili, że żona 31-latka wiedziała o wszystkim i działała ze sprawcami zabójstwa. Joanna G. miała swój udział w przestępstwie. 29-latka pod pretekstem spaceru wyprowadziła męża na wózku inwalidzkim w okolice placu zabaw przy ulicy Barcza. Wówczas Jacek P. oraz Łukasz K. założyli na szyję jej męża skórzany pasek, którym go dusili, aż ten utracił przytomność. Następnie sprawcy jeszcze bili i kopali pokrzywdzonego. Podejrzani zaciągnęli ciało 31-latka oraz jego wózek inwalidzki w pobliskie zarośla. Dodatkowo sprawcy, aby zatrzeć ślady przestępstwa, spalili odzież zmarłego w pobliskim pustostanie.

Jak ustalili policjanci, po zabójstwie sprawcy mieli wrócić do mieszkania zmarłego, gdzie wspólnie z jego żoną pili alkohol.

Już kilka godzin po odnalezieniu ciała 31-latka policjanci zatrzymali wszystkich podejrzanych o dokonanie tego przestępstwa. Całej trójce przedstawiono zarzut współudziału przy dokonaniu zabójstwa. Dziś prokurator Prokuratury Olsztyn Południe wystąpi do Sądu Rejonowego w Olsztynie z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie sprawców. Kodeks karny za przestępstwo zabójstwa przewiduje nawet karę dożywotniego więzienia.

Policjanci już kilka godzin po odnalezieniu ciała 31-letniego niepełnosprawnego mężczyzny zatrzymali troje podejrzanych o zabójstwo. To żona ofiary, jej kochanek i kolega. Policjanci i prokurator ustalili, że kobieta miała pod pretekstem spaceru przywieźć na wózku inwalidzkim swojego męża w umówione miejsce, a tam czekało już dwóch mężczyzn, którzy mieli dusić, bić i kopać niepełnosprawnego.

Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty współudziału w zabójstwie. Prokurator wystąpi z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie podejrzanych. Grozi im kara nawet dożywotniego więzienia.

(KWP w Olsztynie / pt)
 

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 2.38 MB)

Powrót na górę strony