Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za napad i kradzież

Data publikacji 03.05.2013

Sąd Rejonowy w Wołominie zastosował 2-miesięczne tymczasowe areszty wobec sprawców brutalnego rozboju. 38-latek i 23-latek w mieszkaniu należącym do pokrzywdzonego, po pobiciu ukradli mu komputer, DVD, płyty, telefon komórkowy, ubrania, sprzęt AGD o wartości blisko 10 tys. zł. Funkcjonariusze z komisariatu w Ząbkach zatrzymali Arkadiusza B. i Marcina K, którzy już usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstwa.

Kilka dni temu w godzinach wieczornych dyżurny komisariatu z Ząbkach otrzymał zgłoszenie o dokonanym rozboju w mieszkaniu pokrzywdzonego. Mężczyzna miał zostać brutalnie pobity przez znajomych, którzy zabrali mu sprzęt RTV i AGD o wartości blisko 10 tys. złotych oraz uszkodzili mienie powodując straty w wysokości 4400 złotych.

Policjanci natychmiast udali się pod wskazany adres. Gdy tylko pojawili się na osiedlu, pracownik ochrony wskazał im dwóch mężczyzn usiłujących opuścić teren z podręcznymi torbami i reklamówkami, w których znajdowały się m.in. komputer, DVD, monitor, kino domowe, płyty DVD, telefon komórkowy, żelazko i ubrania. 38-latek i 23-latek oświadczyli, że przedmioty te zabrali z mieszkania znajomego i że on sam pozwolil. Policjanci nie dali wiary ich zapewnieniom i udali się  do pokrzywdzonego.

39-latek poinformował ich, że dosłownie przed chwilą został okradziony  przez obu zatrzymanych przez policjantów mężczyzn. Ci najpierw umówili się z nim, w jego mieszkaniu na wspólne spożywanie alkoholu, po czym bez powodu zaczęli go bić i kopać po całym ciele, napastnicy kilka razy uderzyli go też w głowę krzesłem i doniczką z kwiatem. Poszkodowany posiadał liczne obrażenia twarzy i uskarżał się na ból. Wezwany przez policjantów zespół pogotowia ratunkowego zabrał mężczyznę do szpitala, gdzie stwierdzono u niego liczne obrażenia twarzy głowy i całego ciała co mogło go narazić na bezpośrednie zagrożenie utraty życia bądź zdrowia.

Arkadiusz B. i Marcin K. trafili do policyjnej celi. Zebrany materiał dowodowy pozwolił śledczym na przedstawienie im zarzutów dokonania nie tylko przestępstwa rozbójniczego lecz również uszkodzenia mienia. Sąd rejonowy w Wołominie na wniosek Prokuratora zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowych 2-miesięcznych aresztów. Teraz grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

KSP/gp
 

Powrót na górę strony