Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczna majówka z radiem Zet w Łebie

Data publikacji 04.05.2013

Policjantki z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku włączyły się do akcji Bezpieczna Majówka z Radiem ZET - Morze, Góry i Mazury. Rozdawały ulotki i informowały turystów i mieszkańców Łeby o tym jak bezpiecznie spędzać czas nad wodą.


Wczoraj, w Łebie odbyła się Akcja Bezpiecznie na wodzie z Radiem ZET. Policjantki z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku rozdawałyulotki i tłumaczyły dzieciom i rodzicom jak bezpiecznie spędzać czas nad wodą.
Przypomniały między innymi o tym aby : nad bezpieczeństwem kąpiących się dzieci zawsze czuwał ktoś dorosły, dzieci i osoby dorosłe, które korzystają ze sprzętów pływających miały na sobie założony kapok. Radziły aby nie kąpać się zaraz po jedzeniu - powinno się odczekać przynajmniej godzinę, nie wchodzić do wody zaraz po opalaniu się na słońcu - może to grozić szokiem termicznym lub utratą przytomności.

W trakcie festynu na jednostce pływającej został wzniecony pożar. Straż pożarna od strony lądu ugasiła pożar, lecz w wyniku uszkodzeń kutra została podjęta decyzja o ewakuacji załogi. Jednostki ratunkowe od strony wody podjęły rozbitków z tratwy. Ewakuowanych przekazano służbie medycznej, która udzieliła im pomocy.

Po pokazie widzowie mogli wsiąść udział w szkoleniu z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

KWP Gdańsk/gp

Powrót na górę strony