Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Stołeczni policjanci odzyskali samochód skradziony w Niemczech

Data publikacji 06.05.2013

Kryminalni z Bielan odzyskali Toyotę skradzioną na terenie Niemiec. Funkcjonariusze zabezpieczyli także łamak i moduły komputerowe. Do sprawy zatrzymano Zbigniewa M. Policjanci już przedstawili 22-letniemu mieszkańcowi Warszawy zarzuty kradzieży z włamaniem. Sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt na 3 miesiące. Za ten czyn grozi do 10 lat więzienia.

Policjanci z Bielan w trakcie prowadzonych działań ujawnili na parkingu niestrzeżonym naterenie Targówka, samochód marki Toyota Avensis. Pojazd posiadał tablice rejestracyjne, które po sprawdzeniu okazały się poszukiwane przez policjantów z komendy w Krośnie Odrzańskim. Funkcjonariusze mieli uzasadnione podejrzenia, że ten samochód może pochodzić z kradzieży.

Kryminalni zorganizowali zasadzkę, w trakcie której zatrzymali 22-letniego mężczyznę, który przyszedł po samochód. Funkcjonariusze sprawdzili numer VIN pojazdu i wówczas ich podejrzenia potwierdziły się. Okazało się, że pojazd został skradziony z terenu Niemiec.

Zbigniew M. trafił do policyjnego aresztu. 22-latek był już karany za pobicie, kradzież z włamaniem i paserstwo. Teraz usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem do pojazdu marki Toyota o wartości około 40 000 złotych. Sąd zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na 3 miesiące. Teraz grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

To już kolejny pojazd skradziony z terenu innego państwa i odzyskany przez kryminalnych z Bielan. Szybka wymiana informacji pozwala na skuteczne działanie jednostek Policji państw układu Schengen.

(KSP / mw)
 

Powrót na górę strony