Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Data publikacji 06.05.2013

Inauguracja Drugiego Światowego Tygodnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego odbyła się w Tychach. Specjalny event poświęcony bezpieczeństwu niechronionych uczestników ruchu drogowego przygotowali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej w Katowicach i Komendy Miejskiej w Tychach.

W ramach Drugiego Światowego Tygodnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ONZ Komisja Europejska na dzień 6 maja 2013 zaplanowała obchody Europejskiego Dnia Bezpieczeństwa Ruchu drogowego, którego tematem przewodnim jest „Bezpieczeństwo pieszych – niechronieni uczestnicy ruchu drogowego w miastach”.

Realizując profilaktykę bezpieczeństwa ruchu drogowego, jak również mając na względzie rzeczywiste wymierne działania na rzecz bezpieczeństwa w komunikacji, w dniu poprzedzającym Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Tychach odbył się event poświęcony bezpieczeństwu niechronionych uczestników ruchu drogowego . Uczestnicy imprezy startowali w konkursach z zakresu ruchu drogowego, brali udział w pokazie i nauce pierwszej pomocy przedmedycznej, mogli oglądać policyjny sprzęt i rozmawiali z policjantami o niebezpiecznych zachowaniach uczestników ruchu drogowego. Chętni mogli skorzystać z symulatorów zderzeń ,dachowania oraz jazdy samochodem osobowym i ciężarowym, alkogogli, przejazdu samochodem osobowym z wykorzystaniem trolei. Najmłodsi sprawdzali swoje umiejętności i wiedzę w miasteczku ruchu drogowego oraz na rowerowym torze przeszkód. W czasie spotkania przeprowadzona została symulacja potrącenia pieszego przez pojazd ciężarowy oraz symulacja uderzenia pieszego przy prędkości 50km/h, zobrazowana poprzez równoważny w skutkach upadek z III piętra.

Imprezę poprowadził Marco Bocchino – włoski piosenkarz, który również uświetnił ją swoim koncertem.

Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego - Łódź »

(KWP w Katowicach / mw)
 

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 9.67 MB)

Powrót na górę strony