Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci na rzecz pomorskiego hospicjum dla dzieci

Data publikacji 06.05.2013

W niedzielę na PGE Arena w Gdańsku pomorscy policjanci wsparli działania Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci, prezentując policyjny sprzęt na imprezie pod nazwą „Z Orlika i Juniora na stadiony świata”. Celem festynu, oprócz dobrej zabawy, było uzyskanie funduszy na kontynuację działalności hospicjum.

5 maja na terenie PGE Arena w Gdańsku odbyła się im impreza pod nazwą „Z Orlika na stadiony świata” organizowana przez Pomorskie Hospicjum dla Dzieci. Celem przedsięwzięcia było zebranie funduszy niezbędnych do kontynuacji działalności hospicjum.

W imprezie o formule dnia otwartego gdańskiego stadionu wzięli udział pomorscy policjanci. Sprzęt zaprezentował Oddział Prewencji Policji w Gdańsku, Samodzielny Pododdział Antyterrorystyczny Policji w Gdańsku oraz Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Armatka wodna widowiskowo wypuściła wodę, policjanci demonstrowali radiowozy, antyterroryści prezentowali umiejętności robota, a służbowy pies Reksio pozował do zdjęć. Dzieci miały możliwość włączenia sygnalizacji dźwiękowej w radiowozach i przymierzenia policyjnych czapek. Dorośli próbowali swoich sił w alkogoglach, a po zakończeniu doświadczenia zarzekali się, że nigdy nie wsiądą do samochodu z osobą będącą pod wpływem alkoholu.

Policyjny sprzęt cieszył się ogromnym zainteresowaniem, a chętnych do zrobienia pamiątkowej fotografii było wielu.

(KWP Gdańsk / tk)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 12.43 MB)

Powrót na górę strony