Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Najczęstsze błędy pieszych i rowerzystów

Data publikacji 07.05.2013

Przechodzenie przez jezdnię na czerwonym świetle, nagłe wtargnięcie na przejście dla pieszych, przejeżdżanie rowerem po przejściu dla pieszych, nagłe wyjście na jezdnię zza przeszkody czy też niewłaściwe korzystanie z ciągów pieszo – rowerowych - to najczęstsze błędy popełniane przez pieszych i rowerzystów, które są przyczynami wypadków z udziałem tej grupy uczestników ruchu drogowego. W związku z obchodami Światowego Tygodnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, ponownie przypominamy, zamieszczając poniżej materiały video opatrzone komentarzem specjalistów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

 

Przechodzenie na czerwonym świetle, wtargnięcie na przejście dla pieszych

Film Przechodzenie na czerwonym świetle, wtargnięcie na przejście dla pieszych

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Przechodzenie na czerwonym świetle, wtargnięcie na przejście dla pieszych (format flv - rozmiar 2.07 MB)

Przejeżdżanie rowerem po przejściu dla pieszych i jazda po chodniku

Film Przejeżdżanie rowerem po przejściu dla pieszych i jazda po chodniku

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Przejeżdżanie rowerem po przejściu dla pieszych i jazda po chodniku (format flv - rozmiar 2.82 MB)

Piesi na ścieżce rowerowej

Film Piesi na ścieżce rowerowej

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Piesi na ścieżce rowerowej (format flv - rozmiar 3.35 MB)

Wyjście na jezdnię zza przeszkody

Film Wyjście na jezdnię zza przeszkody

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Wyjście na jezdnię zza przeszkody (format flv - rozmiar 1.18 MB)

Materiał zrealizowano przy współpracy Wydziału Ruchu Drogowego KWP we Wrocławiu i wrocławskiej redakcji tygodnika ,,Gość Niedzielny’’.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony