Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy rozboju nagrani przez miejski monitoring

Data publikacji 08.05.2013

Policjanci na gorącym uczynku zatrzymali 3 sprawców rozboju, do którego doszło na terenie dworca PKS. Napastnicy pobili siedzącego na ławce 46-latka i zabrali mu kurtkę. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez miejski monitoring. Operator natychmiast powiadomił policjantów. Sprawcy to 32-latek i jego 51-letni ojciec oraz ich 37-letni kompan. Dziś zostaną doprowadzeni do sądu z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztu.

Do rozboju doszło w poniedziałek około godziny 22:45 na terenie dworca PKS przy al. Tysiąclecia. Oko miejskiego monitoringu zarejestrowało jak trzech mężczyzn bije siedzącego na ławce mężczyznę. Operator monitoringu natychmiast powiadomił policjantów, którzy po przybyciu na miejsce zatrzymali sprawców.

Okazało się, że sprawcy zaczepili siedzącego na ławce 46-latka i zażądali aby oddał im swoją kurtkę. Kiedy mężczyzna odmówił zaczęli go bić. Po zabraniu kurtki jeden z napastników nadal był agresywny i bez powodu kopał siedzącego 46-latka. Policjanci ustalili, że był nim 32-letni mężczyzna, natomiast drugi z napastników to jego 51-letni ojciec.

Trzeci z napastników ze zrabowaną kurtką oddalił się przed przybyciem policji, jednak po chwili został zatrzymany. Był nim 37-latek, który wraz ze swoimi kompanami trafił do policyjnego aresztu. Sprawą zajęli się kryminalni z II komisariatu Policji, którzy ustalili, że najmłodszy ze sprawców był już karany i działał w warunkach recydywy. Wszyscy zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty rozboju. Dziś zostaną doprowadzeni do sądu z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztu. Za przestępstwo rozboju grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie / pt)
 

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 8.29 MB)

Powrót na górę strony