Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani podczas zabezpieczenia meczu o Puchar Polski

Data publikacji 09.05.2013

Policjanci zabezpieczający wczorajszy mecz Legii Warszawa ze Śląskiem Wrocław zatrzymali 18 mężczyzn, którzy są podejrzewani o złamanie prawa. Wśród zatrzymanych są m.in. osoby podejrzewane o naruszenie nietykalności cielesnej policjanta i pracowników służby porządkowej, a także zakłócanie ładu i porządku publicznego. Policjanci zatrzymali także kibica Śląska Wrocław, który w drodze do Warszawy wybił szybę w samochodzie, którym podróżowali kibice Legii Warszawa.

W komendzie stołecznej uruchomiony został specjalny sztab koordynujący całość policyjnych działań. To tam spływały meldunki od dowódców poszczególnych oddziałów, tutaj również na bieżąco analizowane były wszystkie informacje i podejmowane decyzje. Zapewniony też był bezpośredni kontakt ze wszystkimi służbami odpowiedzialnymi za porządek i bezpieczeństwo na terenie miasta tak, by mecz o Puchar Polski mógł przebiegać spokojnie.

Do pierwszego incydentu doszło około 3 godzin przed rozpoczęciem meczu. W okolicach Nadarzyna kibicom Legii Warszawa jadącym na mecz do Warszawy zajechał drogę samochód z kibicami Śląska Wrocław. Jeden z nich podbiegł do auta kibiców Legii i wybił w nim szybę. Poinformowani o zdarzeniu policjanci szybko zatrzymali pojazd, którym poruszał się sprawca. 22-latek został przewieziony do jednostki policji.

Trzech kolejnych mężczyzn, kibiców Legii Warszawa, zostało zatrzymanych w pobliżu stadionu. 30-latek posiadał przy sobie marihuanę. Mężczyzna był nietrzeźwy. Badanie wykazało ponad 1,8 promila alkoholu w jego organizmie. 25-latek i 40-latek zatrzymani zostali za znieważenie policjantów. Starszy z mężczyzn odpowie prawdopodobnie również za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza. Także oni znajdowali się pod wpływem alkoholu. Policjanci zatrzymali również 4 kibiców Śląska Wrocław w wieku od 19 do 35 lat podejrzewanych o naruszenie nietykalności cielesnej pracowników służby porządkowej. Mężczyznom grozi kara grzywny nie mniejszej niż 120 stawek dziennych, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

21-letni kibic Śląska Wrocław został zatrzymany w związku ze złamaniem zakazu sądowego dotyczącego wstępu na imprezy masowe.

Działania policjantów nie ograniczały się jedynie do okolic stadionu Legii. Funkcjonariusze dbali także o bezpieczeństwo mieszkańców na terenie całego miasta i okolicznych powiatów. 9 kibiców Legii zostało zatrzymanych na Placu Zamkowym po zakończeniu meczu. Mężczyźni spożywali alkohol i zakłócali ciszę nocną wulgarnymi okrzykami.

Policjanci identyfikują osoby, które w trakcie trwania meczu używały materiałów pirotechnicznych. Race rzucane przez zamaskowanych kibiców Śląska Wrocław na płytę boiska i sąsiednie trybuny były powodem chwilowego przerwania meczu przez głównego arbitra.

(KSP / mw)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 6.1 MB)

Powrót na górę strony