Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przez ukryty tunel do sejfu

Data publikacji 09.05.2013

Dzięki profesjonalnej pracy policjantów z Przymorza odpowiedzialności karnej nie uniknie dwóch mężczyzn, którzy okradli stację benzynową. Niewykluczone, że kradzież planowali od kilku miesięcy. Do sejfu dostali się przez ukryty pod dachem tunel. Ukradli przeszło 50 tys. zł. Kryminalni zatrzymali obu sprawców i odzyskali prawie całą skradzioną kwotę.

Kilkanaście dni temu policjanci z Przymorza zostali poinformowani o kradzieży pieniędzy z sejfu jednej ze stacji benzynowych. Sprawą natychmiast zajęli się kryminalni z komisariatu. Policjanci ustalili, że sprawca, przez nikogo nie zauważony, dostał się do pomieszczenia, w którym znajdował się sejf przez tunel pomiędzy podwieszanym sufitem a dachem. Z sejfu ukradł przeszło 50 tys. zł i uciekł.

Kryminalni z komisariatu bardzo szybko ustalili kto stoi za tą kradzieżą. W poniedziałek zatrzymali pierwszego ze sprawców - 28-letniego gdańszczanina. Wczoraj wspólnie z kryminalnymi z komendy miejskiej zatrzymali drugiego – 30-letniego mężczyznę. Obaj byli bardzo zaskoczeni widokiem policjantów. Przy 30-latku funkcjonariusze znaleźli plecak, w którym mężczyzna miał schowaną prawie całą skradzioną kwotę. Pieniądze zostały zabezpieczone i zostaną przekazane stacji benzynowej. Jak się okazało, sprawcy jeszcze kilka miesięcy temu pracowali na tej stacji paliw i stąd znali każdy jej zakamarek.

Obaj zatrzymani usłyszeli zarzut kradzieży. Wobec 28-latka prokurator zastosował dozór policji. Z kolei jego 30-letni kompan przez prokuratora będzie przesłuchiwany dzisiaj.

Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

(KWP w Gdańsku / mw)

Powrót na górę strony