Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napadł na taksówkarza dla 30 złotych - został zatrzymany

Data publikacji 09.05.2013

Policjanci zatrzymali 23-letniego Jana K. Mężczyzna podejrzany jest o napad na elbląskiego taksówkarza. Napastnik, grożąc pokrzywdzonemu nożem, zabrał 30 złotych. Funkcjonariusze oraz prokurator wnioskowali do sądu o tymczasowe aresztowanie sprawcy. 23-latkowi może grozić kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Zdarzenie, o które podejrzany jest 23-latek, miało miejsce 2 maja 2013 roku. Tego dnia  23-latek wsiadł do jednej z taksówek przy ul. Szarych Szeregów  i wybrał kurs poza granice Elbląga. Gdy auto kilka minut później zatrzymało się u celu podróży,  23-latek wyjął ostre narzędzie i - grożąc nim - zażądał od taksówkarza wydania pieniędzy. Ten oddał mu posiadane 30 złotych. Napastnik zabrał pieniądze i uciekł  z taksówki.

Napadnięty mężczyzna dokładanie opisał policjantom wygląd napastnika. To pomogło kryminalnym w wytypowaniu sprawcy. Okazał się nim 23-letni Jan K. Mężczyzna był kilka tygodni wcześniej zatrzymany do sprawy pobicia. Do napadu na taksówkarza nie przyznał się. Policjanci oraz prokurator wnioskowali do sądu o tymczasowe aresztowanie 23-latka. Dziś zapadnie decyzja w tej sprawie.

Za przestępstwo rozboju grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Olsztynie / mg)

Powrót na górę strony