Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nożownik zatrzymany

Data publikacji 09.05.2013

Skierniewiccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który zranił nożem 65-latka. Ofiara została hospitalizowana. Sprawca usłyszał zarzut naruszenia czynności narządu ciała, za co grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat.

7 maja 2013 r. około godziny 23.30 dyżurny skierniewickiej policji otrzymał informację o 65-letnim pacjencie szpitala, który został przyjęty na oddział z raną ciętą brzucha i pleców. Obrażenia, choć bezpośrednio nie zagrażały życiu,  wymagały szybkiej interwencji medycznej. Funkcjonariusze w rozmowie z pokrzywdzonym ustalili, że do jego mieszkania wszedł znany mu z widzenia starszy mężczyzna. Chwycił dwa leżące na stole noże i bez powodu zaatakował nimi 65-latka. Po zadaniu tych ciosów wyszedł.

Policjanci, analizując zebrane informacje, wytypowali podejrzewanego. Okazało się, że prawdopodobny nożownik  nie nocował w swoim miejscu zameldowania. Dzięki dobremu rozpoznaniu  funkcjonariusze ustalili, gdzie może przebywać. W godzinach rannych, 8 maja 2013 roku, policjanci pojechali do wytypowanej posesji, gdzie zatrzymany został podejrzewany o napaść 60-latek.

Badanie wykazało w jego organizmie 2 promile alkoholu. Usłyszał zarzut naruszenia czynności narządu ciała za co grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat. Funkcjonariusze wystąpili do prokuratury, aby ta zawnioskowała do sądu o tymczasowy areszt nożownika.

(KWP w Łodzi / mg)

Powrót na górę strony