Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowanie za obywatelską postawę

Data publikacji 10.05.2013

„Mając pełną świadomość konsekwencji i zagrożenia dla własnego życia, przyszliście Państwo z pomocą interweniującemu funkcjonariuszowi i zapobiegliście dalszej eskalacji chuligańskich zachowań”. Wczoraj tymi słowami, w imieniu Komendanta Stołecznego Policji nadinsp. Dariusza Działo, Komendant Rejonowy Policji Warszawa VI mł. insp. Piotr Owsiewski podziękował zaproszonym osobom, które udzieliły pomocy policjantowi. Funkcjonariusz po służbie, interweniował wobec nietrzeźwego kierowcy i agresywnych pasażerów. Jeden z nich zaatakował policjanta nożem. Wszystkie osoby zostały zatrzymane. Podczas uroczystości zorganizowanej w komendzie do podziękowań dołączone zostały drobne upominki za wzorową postawę.

9 maja o 14.00 w północnopraskiej komendzie odbyło się spotkanie, podczas którego Komendant Rejonowy Policji Warszawa VI, w imieniu Komendanta Stołecznego Policji, podziękował zaproszonym osobom za udzielenie pomocy policjantowi. W uroczystości wziął także udział Zastępca Komendanta Rejonowego Policji Warszawa VI, Zastępca Komendanta Komisariatu Policji Warszawa Targówek i Naczelnik Wydziału Prewencji Komisariatu.

Przypomnijmy: W majowy weekend po południu, policjant po służbie spędzał czas wolny wraz z żoną i dwójką dzieci. W pewnym momencie zauważył grupę młodych ludzi, którzy głośno się zachowywali i spożywali alkohol. Po chwili osoby te wsiadły do zaparkowanego w pobliżu samochodu, próbując odjechać. W tym czasie policjant podbiegł do kierowcy, otworzył drzwi, przedstawił się i okazał legitymację służbową, próbując nie dopuścić do dalszej jazdy. Wówczas jeden z pasażerów wyskoczył z pojazdu i trzymając w ręku nóż zaatakował policjanta. Pozostali pasażerowie otoczyli funkcjonariusza, wyzywając go i szarpiąc.

Dzięki natychmiastowej reakcji osób, agresywni młodzi ludzie trafili za kratki. Wszyscy usłyszeli zarzuty.

Komendant Rejonowy Policji Warszawa VI przyznał, że zaangażowanie i brak akceptacji dla osób popełniających przestępstwa powinny być przykładem godnym naśladowania dla innych obywateli, a odwaga i rozsądek, zasługują na pochwałę.

(KSP / mw)

 

Powrót na górę strony