Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za płatną protekcję

Data publikacji 10.05.2013

Opolscy policjanci zatrzymali 34-latkę podejrzaną o płatną protekcję. Zarzuty w tej sprawie usłyszał również odbywający karę pozbawienia wolności 39-letni małżonek kobiety. Za takie czyny grozi kara nawet do 8 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału dw. z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu zgromadzili materiał dowodowy świadczący o tym, że odbywający karę pozbawienia wolności 39-letni mężczyzna z Opola miał dopuścić się między innymi płatnej protekcji. Pracujący nad sprawą funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna powołując się na znajomości w różnych instytucjach związanych z wymiarem sprawiedliwości obiecywał współosadzonym odpłatne pośrednictwo w załatwieniu zezwolenia na czasowe opuszczenie zakładu karnego lub przerwy w odbywaniu kary. Jak wynika z ustaleń prowadzących śledztwo w tej sprawie, mężczyzna działał wspólnie ze swoją małżonką, która podtrzymywała zainteresowane osoby w przekonaniu o możliwości załatwienia ich spraw. Za załatwienie sprawy para żądała od 2000 do 6000 zł. 

Policjanci zatrzymali 34-latkę. Zarówno ona jak i mężczyzna byli już wcześniej karani za podobne przestępstwa. 39-latek odbywa obecnie karę pozbawienia wolności.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanej kobiecie i jej mężowi 4 zarzutów płatnej protekcji. Ponadto mężczyzna usłyszał również zarzut fałszowania dokumentów. Oboje podejrzani przyznali się do stawianych im zarzutów.  Wczoraj prowadzący śledztwo Prokurator Rejonowy w Strzelcach Opolskich zdecydował o zastosowaniu wobec kobiety policyjnego dozoru, zakazu opuszczania kraju oraz poręczenia majątkowego. Za opisane czyny grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Prowadzący postępowanie przewidują dalszy rozwój sprawy.

(KWP w Opolu / mw)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 3.96 MB)

Powrót na górę strony