Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadł z toną tytoniu

Data publikacji 10.05.2013

Wczoraj konińscy policjanci wspólnie ze Strażą Graniczną z Kalisza oraz Urzędem Kontroli Skarbowej z Poznania zjawili się na terenie dwóch posesji w gminie Rychwał. Zabezpieczyli ponad tonę tytoniu wraz z maszynami.

Policjanci z Konina od jakiegoś czasu zajmowali się sprawą handlu nielegalnym tytoniem na terenie powiatu. Po zebraniu wszelkich możliwych informacji w sprawie wytypowali dwie posesje, gdzie może znajdować się trefny towar. Śledczy wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej oraz Urzędu Skarbowego weszli na wytypowane posesje. Był to strzał w dziesiątkę. W pomieszczeniach gospodarczych policjanci znaleźli  ponad tonę liści tytoniu, 30 kg krajanki oraz ponad 150 paczek papierosów.  Zabezpieczyli także maszynę do krojenia liści oraz wagę. Mieszkańcy budynku zeznali funkcjonariuszom, że mieszkaniec Konina wynajmował od nich pomieszczenia gospodarcze i nie wiedzieli co w nich przechowuje.

Policjanci zatrzymali 42-letniego mężczyznę, który jest właścicielem przechwyconej kontrabandy. Biegli oszacowali, że straty Skarbu Państwa, z tytułu przestępczej działalności podejrzanego,  wyniosły blisko 500 tys. zł. Śledczy w dalszym ciągu pracują nad tą sprawą sprawdzając skąd pochodzi nielegalny towar i gdzie był sprzedawany. Za popełnione przestępstwo skarbowe i produkcję wyrobów tytoniowych grozi mu wysoka grzywna, która może sięgnąć nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych, a także do 2 lat więzienia.

(KWP Poznań / tk)

Powrót na górę strony