Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania wpadł w Białymstoku

Data publikacji 10.05.2013

Kryminalni z Komendy Głównej Policji i Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku zatrzymali 29-latka poszukiwanego wydanym przez sąd w Wielkiej Brytanii Europejskim Nakazem Aresztowania. Mężczyzna został dzisiaj doprowadzony do sądu, który zadecyduje o jego dalszym losie.

Wczoraj funkcjonariusze Biura Służby Kryminalnej Komendy Głównej Policji, wspólnie z ich odpowiednikiem z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, wkroczyli do jednego z mieszkań na osiedlu Wygoda. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało bowiem, że właśnie tam ukrywa się 29-letni białostoczanin. Mężczyzna poszukiwany był wydanym przez sąd w Wielkiej Brytanii Europejskim Nakazem Aresztowania w związku z tym że, w październiku 2010 roku w Londynie wspólnie z innymi osobami bezprawnie przetrzymywał w mieszkaniu i torturował człowieka, w wyniku czego mężczyzna ten zmarł. Zgodnie z prawem brytyjskim zatrzymanemu grożą zarzuty nie tylko za bezprawne przetrzymywanie osoby i jej zabójstwo, ale także za uniemożliwienie pochówku zgodnie z obowiązującą tradycją, ponieważ ciało zostało porzucone przy pobliskiej rzece.

Zaskoczony przez kryminalnych 29-latek nie stawiał oporu. Zatrzymanie było możliwe dzięki podjętej na długo przed zatrzymaniem pracy operacyjnej policjantów z Komendy Głównej Policji oraz Komendy Wojewódzkiej w Białymstoku. Mężczyzna trafił do policyjnej izby zatrzymań. Dzisiaj został doprowadzony do Sądu Okręgowego w Białymstoku, który zadecyduje teraz o jego dalszym losie.

(KWP Białystok / tk)

Powrót na górę strony