Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Spirytusowa kontrabanda w rękach policjantów

Data publikacji 10.05.2013

Policjanci wydziału kryminalnego kaliskiej jednostki zabezpieczyli blisko 2000 litrów nielegalnego spirytusu i zatrzymali 31-letniego mężczyznę, który przewoził nielegalny towar. To dalszy etap rozpracowywania grupy przestępczej trudniącej się handlem alkoholem bez polskich znaków akcyzy. Jak oszacowali biegli, w wyniku przestępczego procederu, straty Skarbu Państwa sięgają blisko 80 tysięcy złotych.

Wydział kryminalny w Kaliszu od dłuższego czasu zajmował  się przestępczością dotyczącą nielegalnego rozprowadzania spirytusu na terenie całego kraju. Przeprowadzone działania i teraźniejsze zatrzymanie, to kolejna, częściowa realizacja działań operacyjnych policjantów.

Śledczy zbierając informacje i materiał dowodowy dotyczący działania przestępczej grupy handlującej nielegalnym alkoholem, ustalili skąd i kiedy trefny towar będzie wywożony, podjęli działania i wkroczyli do akcji. Pod wskazanym adresem stał zaparkowany osobowy opel a w nim załadowane siedem kartonów z nielegalnym spirytusem.  Mundurowi zatrzymali kierowcę pojazdu, który z pobliskiego pomieszczenia wynosił kolejne kartony.  31-letni mieszkanie Kalisza był całkowicie zaskoczony widokiem policjantów. Łącznie policjanci zabezpieczyli prawie 2000 butelek spirytusu bez polskich znaków akcyzy. Specjaliści oszacowali, że straty Skarbu Państwa, w wyniku sprzedaży tej ilości alkoholu sięgają blisko 80 tysięcy złotych.

Zatrzymany przyznał, że to jego spirytus. Z tłumaczeń mężczyzny wynikało, że chciał robić z niego zmywacz do paznokci a nabył nielegalny towar od obcokrajowca na rynku w mieście. Śledczy ustalają skąd faktycznie pochodził nielegalny towar i gdzie miał trafić.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał już zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego. Za ten czyn grozi mu kara nawet do 2 lat więzienia i wysokie grzywny.

(KWP w Poznaniu / mw)
 

Powrót na górę strony