Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uderzenie CBŚ w handel narkotykami na dużą skalę

Data publikacji 11.05.2013

11 osób podejrzanych, 71 zarzutów - m.in. wprowadzenia do obrotu dużych ilości metamfetaminy i marihuany, to efekt rozpracowania grupy przestępczej przez policjantów Centralnego Biura Śledczego i realizacji przeprowadzonej wspólnie z funkcjonariuszami Referatu Grupy Mobilnej w Zgorzelcu, Służby Celnej we Wrocławiu oraz śledztwa prowadzonego pod nadzorem jeleniogórskiej prokuratury.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego rozpracowali grupę przestępczą zajmującą się wprowadzaniem do obrotu środków odurzających na dużą skalę. W ostatnich dniach, działając wspólnie z funkcjonariuszami Referatu Grupy Mobilnej w Zgorzelcu Służby Celnej we Wrocławiu, przeprowadzili kolejną realizację, tym razem na terenie Bogatyni w ramach prowadzonego śledztwa przeciwko osobom, które działając wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, wprowadzały do obrotu na terenie powiatu zgorzeleckiego znaczne ilości środków odurzających i substancji psychotropowych.

Efektem prowadzonych działań było zatrzymanie 7 osób (kobiety w wieku 22 lat i sześciu mężczyzn w wieku od 17 do 29 lat). Prokuratura nadzorująca śledztwo, na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, przedstawiła zatrzymanym zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii - wprowadzanie do obrotu środków odurzających i substancji psychotropowych oraz kodeksu karnego, a następnie wobec podejrzanych zastosowała środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji i poręczenia majątkowego.

Była to kolejna realizacja w sprawie, w której występuje na chwilę obecną 11 podejrzanych, którzy usłyszeli łącznie 71 zarzutów. Udowodniono im wprowadzenie do obrotu ponad kilograma substancji psychotropowej w postaci metamfetaminy oraz środków odurzających w postaci marihuany w ilości, z której można było uzyskać około 1300 porcji. Działania funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego wspomagali również policjanci z Komendy Powiatowej w Zgorzelcu.

W powyższej sprawie prowadzone jest obecnie śledztwo pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze. Podejrzanym grozi teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: KWP Wrocław

Powrót na górę strony