Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali trzy osoby podejrzane o rozbój

Data publikacji 13.05.2013

Policjanci z Opola zatrzymali trzy osoby podejrzane o rozbój. Cała trójka usłyszała już zarzuty. Policjanci odzyskali część utraconych w wyniku przestępstwa przedmiotów. Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

29 kwietnia dyżurny Komisariatu II Policji w Opolu  został powiadomiony o rozboju, do jakiego miało dojść tuż po godzinie 21, w okolicy skrzyżowania ulic Luboszyckiej i Harcerskiej. Jak ustalili prowadzący sprawę policjanci, pokrzywdzony  w tym zdarzeniu mężczyzna umówił się na spotkanie ze znaną mu wcześniej kobietą. Mężczyzna rozmawiał ze znajomą w swoim samochodzie. Gdy zamierzał odjechać z miejsca spotkania, kobieta wyjęła kluczyki ze stacyjki, a przy samochodzie pojawili się nieznani pokrzywdzonemu mężczyźni. Poszkodowany został uderzony i kopnięty, w wyniku czego oddał napastnikom pieniądze i telefon i uciekł z miejsca zdarzenia. Skierował się on do najbliższej jednostki Policji, gdzie złożył zawiadomienie o przestępstwie.

Jak ustalili policjanci, poszkodowany w wyniku przestępstwa stracił telefon, pieniądze, dowód rejestracyjny oraz kluczyki od samochodu. Swoje straty oszacował na 140 złotych.  Prowadzący postępowanie w tej sprawie policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Opolu wytypowali podejrzanych sprawców tego przestępstwa i zatrzymali ich. Podejrzani to 22-letnia kobieta oraz 21- i 27-letni mężczyźni z Opola.

Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie trójce zatrzymanych zarzutów rozboju. Policjanci odzyskali  utracony przez poszkodowanego telefon. Jak  się okazało, podejrzany 21-latek był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności i został odwieziony do zakładu karnego. 22-latka oraz 27-latek decyzją prokuratora zostali objęci dozorem Policji.

(KWP Opole / tk)

Powrót na górę strony