Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali skradzione auto

Data publikacji 13.05.2013

Policjanci z grupy „Nysa” zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o paserstwo, odzyskali skradziony samochód o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych oraz zabezpieczyli specjalistyczny sprzęt służący do przełamywania zabezpieczeń pojazdów.

Funkcjonariusze z grupy „Nysa”, zajmującej się przestępczością transgraniczną, w tym również samochodową, w wyniku przeprowadzonych działań ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 34 i 38 lat, podejrzewanych o paserstwo. Do zatrzymania doszło 11 maja 2013 roku około godz. 12.00 przy jednej z ulic na terenie Zgorzelca.

Policjanci odzyskali skradziony samochód o wartości około 40 tys. złotych. Auto posiadało podrobione tablice rejestracyjne. Ponadto w wyniku przeprowadzonych przeszukań funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli sprzęt komputerowy razem ze specjalistycznym oprogramowaniem oraz szereg urządzeń elektronicznych i mechanicznych służących do przełamywania zabezpieczeń pojazdów przed kradzieżą. Wartość zabezpieczonego sprzętu służącego do dokonywania przestępstw sięga kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Zatrzymani mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Obecnie policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności tej sprawy. Za paserstwo grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP Wrocław / tk)

Powrót na górę strony