Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pościg za karawanem pogrzebowym

Data publikacji 13.05.2013

Piątkowe wydarzenia potoczyły się błyskawicznie, dyżurny krośnieńskiej komendy otrzymuje informacje, że samochodem marki Mercedes Vito wywożone są z Krosna Odrzańskiego akumulatory i silniki, pochodzące z włamania do garażu. Za samochodem tym rusza policyjny pościg kilku radiowozów. Po 20 minutach pościgu w lesie policjanci zatrzymują poszukiwany pojazd wraz z łupem, który okazuje się... pogrzebowym karawanem.


Piątkowe (10 maja 2013 roku) wydarzenia potoczyły się błyskawicznie, dyżurny krośnieńskiej komendy otrzymuje informację, że samochodem m-ki Mercedes Vito wywożone są z Krosna Odrzańskiego w kierunku lasów Nadleśnictwa Bytnica akumulatory i silniki, pochodzące z włamania do garażu.
 
Do włamania tego miało dojść między 7 a 9 maja na jednej z ulic w Krośnie Odrzańskim, gdzie z garażu po uprzednim wycięciu zawiasów z bramy wjazdowej skradziono  akumulatory, silniki elektryczne oraz szlifierki kątowe wartości ponad 9 tys. zł.
 
W związku z tą informacją za pojazdem marki Mercedes Vito rusza pościg kilku radiowozów, policjantów wydziałów kryminalnego, prewencji i ruchu drogowego. Po około 20 minutach, kilka kilometrów od Krosna Odrzańskiego w lesie, policjanci zatrzymują poszukiwany pojazd, z którego jego kierowca wyciągał i chował w lesie przewożony łup w postaci akumulatorów i silników elektrycznych. Ku wielkiemu zdziwieniu policjantów, zatrzymanym pojazdem okazuje się karawan pogrzebowy należący do właściciela jednego z zakładów pogrzebowych mieszczących się na terenie województwa lubuskiego. Krośnieńscy policjanci zatrzymują również 36-letniego mężczyznę, mieszkańca Krosna Odrzańskiego, który okazał się kierowcą tego pojazdu.
 
36-latkowi postawiono zarzuty włamania w warunkach recydywy do garażu i kradzieży przedmiotów na ponad 9 tys. zł. Za dokonanie tego przestępstwa odpowie on przed Sądem Rejonowym w Krośnie Odrzańskim.
 
Jak ustalono, właściciel zakładu pogrzebowego pożyczył swój pojazd nie mając pojęcia do czego będzie wykorzystany.
 
(KWP w Gorzowie Wlkp. / mj)

Film Pościg za karawanem pogrzebowym

Opis filmu: kradzieże, włamania, pościgi

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Pościg za karawanem pogrzebowym (format flv - rozmiar 2.47 MB)

Powrót na górę strony