Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijani opiekunowie

Data publikacji 13.05.2013

Policjanci z powiatu ząbkowickiego podczas interwencji ujawnili dwójkę pijanych rodziców, którzy ,,opiekowali się’’ swoim 18-miesięcznym dzieckiem. Po sprawdzeniu okazało się, że w domu była również starsza osoba, którą także powinni się opiekować. Badanie przeprowadzone przez policjantów wykazało, że kobieta miała ponad 2.3, a mężczyzna ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Jeżeli okaże się, że swoim zachowaniem narazili osoby pozostające po ich opieką na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, grozić może im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w sobotni wieczór. Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kamieńcu Ząbkowickim otrzymali zgłoszenie o awanturze w jednym z domów na terenie powiatu. Niezwłocznie pojechali sprawdzić tą informację. Na miejscu policjanci zastali podczas awantury 31-letnią kobietę i jej 39-letniego konkubenta, którzy pijani ,,sprawowali opiekę’’ nad swoją 18-miesięczną córką. W mieszkaniu znajdowała się także starsza kobieta, którą również powinni się opiekować. Badanie stanu trzeźwości przeprowadzone przez policjantów wykazało, że kobieta ma ponad 2,3 promila, a mężczyzna ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Z uwagi na stan, w którym znajdowali się opiekunowie dziecko zostało przekazane pod opiekę lekarzy miejscowego szpitala, natomiast kobietę przewieziono do jednej z placówek pomocowych na terenie powiatu.

Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Sprawdzają m.in. czy tego typu sytuacje mogły mieć miejsce w przeszłości. Jeśli zgromadzony w tej sprawie materiał dowodowy wykaże, że opiekunowie poprzez swoje nieodpowiedzialne zachowanie narazili na bezpośrednie zagrożenie utraty życia lub zdrowia pozostające po ich opieką osoby, grozić im może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP Wrocław / tk)

Powrót na górę strony