Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant z Lęborka uhonorowany za odwagę

Dzisiaj w lęborskiej komendzie I Zastępca Komendanta Głównego Policji podziękował mł. asp. Marcinowi Majchrzakowi za postawę, jaką wykazał się 19 kwietnia na przejeździe kolejowym w Mostach. Nadinsp. Krzysztof Gajewski uhonorował funkcjonariusza referatu ruchu drogowego lęborskiej komendy powiatowej nagrodą pieniężną, dyplomem i pamiątkową tablicą - za wyjątkową odwagę zaprezentowaną podczas służby, która pozwoliła zapobiec katastrofie.

Przypomnijmy: mł. asp. Marcin Majchrzak, zjeżdżając do komendy na zakończenie służby, zauważył autobus wjeżdżający na przejazd kolejowy, pomimo braku możliwości zjazdu z niego z uwagi na inne pojazdy stojące w korku. Policjanta zaniepokoiła ta sytuacja, więc zaparkował motocykl i podszedł do kierowcy autobusu, żeby zwrócić mu uwagę. W tym momencie rozległ się dźwięk alarmu sygnalizującego nadjeżdżający pociąg i zaczęły zamykać się zapory. Jedna z nich zablokowała się o autobus. Siedzący w autobusie pasażerowie, w większości dzieci, zaczęli natychmiast w panice uciekać z tylnych siedzeń na przód pojazdu. Policjant odłamał pękniętą zaporę blokującą autobus, krzycząc do stojących przed autobusem kierowców pojazdów, aby zjechali na boki i zrobili miejsce.

Tylko szybka ocena sytuacji i natychmiastowa reakcja policjanta zapobiegły zderzeniu autobusu z pociągiem.

"Życząc wytrwałości w codziennej służbie, wierzę, że nadal będzie Pan prezentował postawę godną naśladowania, przyczyniając się do kreowania pozytywnego wizerunku polskiej Policji. Życzę wiele satysfakcji z pełnienia służby w Policji" - te słowa podziękowania, podpisane przez Komendanta Głównego Policji nadinsp. Marka Działoszyńskiego,  znalazły się na tablicy pamiątkowej wręczonej policjantowi w dowód uznania wyjątkowej odwagi.

Mł. asp. Marcin Majchrzak podczas uroczystości podkreślał, że nie zrobił niczego nadzwyczajnego i każdy powinien się tak zachować.

(KWP w Gdańsku / mg)

Policjant zapobiegł katastrofie >>

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 17.68 MB)

Powrót na górę strony