Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzani o oszustwo

Data publikacji 14.05.2013

Wrocławscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o oszustwo na szkodę jednej z organizacji związkowych. Zatrzymani to były przewodniczący i jego były zastępca. Za tego typu czyn grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

13 maja 2013 roku funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zatrzymali dwóch mężczyzn - byłego przewodniczącego organizacji związkowej i jego byłego zastępcę, podejrzewanych o oszustwo na szkodę tejże organizacji. Jak ustalili policjanci, cały proceder trwał od 2008 do 2013 roku. Mężczyźni podejrzani są o to, że - działając wspólnie i w porozumieniu - fałszowali dokumentację księgową związaną z dofinansowaniem przez związek kolonii i obozów dla dzieci, zapomóg bezzwrotnych, zapomóg udzielanych tytułem wydarzeń losowych, a następnie wypłacali sobie należności.

Policjanci zajmujący się tą sprawą ustalili, że w ten sposób mogło zostać przywłaszczone nawet 33,5 tys. złotych. Wypłaty następowały między innymi za wydarzenia losowe związane z członkami rodzin związkowców, np. z tytułu urodzin dziecka, które nigdy się nie urodziło, fikcyjnego zgonu osoby najbliższej, dopłaty do fikcyjnego wypoczynku dziecka. Fałszowane były całe listy wypłat i pokwitowania odbioru pieniędzy.

Obecnie funkcjonariusze szczegółowo wyjaśniają okoliczności tej sprawy. Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zabezpieczyli u podejrzanych mienie na poczet przyszłych kar i roszczeń finansowych w łącznej kwocie 38 tys. złotych.

Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony