Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pomagał "zdać" egzamin na prawo jazdy

Data publikacji 14.05.2013

W ręce policjantów zwalczających korupcję wpadł instruktor nauki jazdy, który - powołując się na wpływy w WORD - przyjmował łapówki i "pomagał" pozytywnie zaliczyć egzamin na prawo jazdy. Śledczy zebrali dowody pozwalające na przedstawienie zatrzymanemu ponad 100 zarzutów popełnienia przestępstw. Mężczyźnie grozi 10 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zatrzymali kolejną osobę uwikłaną w proceder związany z przyjmowaniem łapówek w zamian za zdanie egzaminu na prawo jazdy. W ręce stróżów prawa wpadł 55-letni mieszkaniec Dąbrowy Górniczej - instruktor i właściciel szkoły jazdy. Mężczyzna, powołując się na wpływy w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego, przyjmował od kursantów łapówki, fałszował dokumenty i pomagał pozytywnie zaliczyć egzamin. Wysokość pobieranych przez instruktora "opłat" wahała się w granicach od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Mężczyźnie dotychczas postawiono ponad 100 zarzutów. Na wniosek policjantów i prokuratora sąd tymczasowo aresztował podejrzanego 55-latka. Grozi mu 10 lat więzienia.

W prowadzonej od 2009 roku sprawie przedstawiono kilkudziesięciu podejrzanym około 600 zarzutów popełnienia przestępstw. Na poczet przyszłych kar policjanci zabezpieczyli mienie wartości ponad 800 tysięcy złotych. Śledczy określają sprawę jako rozwojową i planują kolejne zatrzymania.

(KWP w Katowicach / mg)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 2.39 MB)

Powrót na górę strony