Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowali uprawę konopi indyjskich – zabezpieczyli ponad 140 krzaków oraz blisko 1,5 kg suszu

Data publikacji 14.05.2013

Giżyccy kryminalni na terenie gminy Ryn zlikwidowali uprawę konopi indyjskich. Plantację w swoim domu zorganizował 27-letni Michał O. W dwóch pokojach i piwnicy policjanci zabezpieczyli 142 krzaki konopi, natomiast na strychu blisko 1,5 kg suszu roślinnego. Funkcjonariusze zabezpieczyli także specjalistyczny sprzęt służący do uprawy nielegalnych roślin. Jeżeli zarzuty się potwierdzą to 27-latek odpowie przed sądem. Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie i uprawę zabronionych roślin przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności, a za handlowanie nimi nawet do 8 lat.

Giżyccy policjanci zwalczający przestępczość narkotykową podejrzewali, że 27-letni mieszkaniec gminy Ryn może zajmować się uprawą  konopi indyjskich. Podejrzenia te potwierdziły się wczoraj kilka minut przed godziną 10.00. Funkcjonariusze podczas przeszukania domu mężczyzny w piwnicy i dwóch pokojach znaleźli 142 krzaki konopi. Natomiast na strychu zabezpieczyli 1,3 kg suszu roślinnego oraz specjalistyczny sprzęt służący do uprawy. Wstępne badanie policyjnym testerem wykazało, że była to marihuana.  Michał O. został zatrzymany i  trafił do policyjnego aresztu. 27-latek ma już na swoim koncie przestępstwo narkotykowe oraz uszkodzenie mienia. Teraz policjanci sprawdzają, czy mężczyzna uprawiał konopie, po to, aby nimi handlować.

Jeżeli zarzuty się potwierdzą, to mieszkaniec gminy Ryn odpowie przed sądem.

Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie i uprawę zabronionych roślin przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności, a za handlowanie nimi nawet do 8 lat więzienia.

(KWP w Olsztynie / mj)

Powrót na górę strony