Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana plantacja konopi

Data publikacji 15.05.2013

Ponad miesięczna praca rudzkich kryminalnych przyniosła wyczekiwane efekty. Zebrane materiały pozwoliły na zatrzymanie trzech osób i zabezpieczenie 146 krzaków konopi indyjskich, 6500 działek dilerskich amfetaminy oraz 300 porcji suszu marihuany. Trójce zatrzymanych grozi teraz do 8 lat więzienia.

Operacyjne ustalenia policjantów wskazywały, że w jednym z domów jednorodzinnych w dzielnicy Kochłowice może znajdować się plantacja marihuany. Podejrzenia kryminalnych potwierdziły się, gdy weszli oni na posesję i do budynku. Na miejscu zatrzymane zostały trzy osoby - dwóch mężczyzn i jedna kobieta, mieszkańcy Rudy Śląskiej w wieku od 22 do 50 lat.

Podczas przeszukania stróże prawa zabezpieczyli 146 krzaków konopi indyjskich, amfetaminę, pozwalająca na sporządzenie 6500 porcji dilerskich, a także 300 porcji suszu marihuany. Oprócz narkotyków policjanci zabezpieczyli również urządzenia elektroniczne oraz przyrządy i infrastrukturę pozwalającą na produkcję narkotyków.

Zatrzymane w tej sprawie osoby usłyszały zarzuty produkcji i posiadania narkotyków oraz pomocy w tych przestępstwach. Na wniosek policjantów i prokuratora jeden z zatrzymanych został tymczasowy aresztowany. Kobietę i drugiego z mężczyzn oddano pod dozór policji. Podejrzanym, którzy mieli już konflikt z prawem związany z narkotykami, grozi kara 8 lat więzienia.

Prowadzący sprawę policjanci zapowiadają dalsze zatrzymania osób, które były odbiorcami i dostawcami narkotyków dla trójki podejrzanych.
 
(KWP w Katowicach / mj)

Film Zlikwidowana plantacja konopi

Opis filmu: narkotyki, plantacje, marihuana, konopie indyjskie

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zlikwidowana plantacja konopi (format flv - rozmiar 5.67 MB)

Powrót na górę strony