Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukrywał w domu trotyl, broń i amunicję

Data publikacji 15.05.2013

Kryminalni z Mińska Mazowieckiego przeszukali posesję, której właściciel ukrywał arsenał w postaci długiej i krótkiej broni, amunicji różnego kalibru i prawie 750 gramów trotylu. Zarzut nielegalnego gromadzenia materiałów wybuchowych i nielegalnego posiadania broni oraz amunicji przedstawiono właścicielowi domowego arsenału 54-letniemu Zbigniewowi K. Prokurator zastosował wobec mężczyzny środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru, poręczenia majątkowego i zakazu opuszczania kraju. Zatrzymanemu grozi teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z wydziału kryminalnego uzyskali informacje, o tym że w Mińsku Mazowieckim na terenie jednej z posesji ukrywana jest broń i amunicja. Kiedy funkcjonariusze byli już pewni, że właściciel domu jest u siebie pojawili się u niego z nakazem przeszukania a następnie rozpoczęli poszukiwanie skrytek, w których mogły znajdować się nielegalne przedmioty. Do działań zaangażowano też przewodnika psa służbowego i jego podopiecznego, czyli specjalistycznego owczarka do wyszukiwania materiałów wybuchowych.

Policjanci odkryli w końcu skrytkę w ścianie z bronią i amunicją. Ujawnili jeszcze 5 kostek trotylu, amunicję różnego kalibru i jednostki broni długiej i krótkiej, które właściciel ukrył w różnych pomieszczeniach. Po zważeniu materiału wybuchowego okazało się, że kilka kostek prasowanego trotylu waży prawie 750 gramów.

Zabezpieczony arsenał zabrano do depozytu, a w policyjnym areszcie osadzono właściciela posesji, którym był 54-letni Zbigniew K. Mężczyzna trafił do prokuratora, który przestawił mu dwa zarzuty karne: nielegalnego gromadzenia i posiadania substancji wybuchowych oraz zarzut nielegalnego posiadania broni i amunicji.

To jeszcze nie koniec tej sprawy. Postępowanie prowadzone w tej sprawie będzie zmierzało do wyjaśnienia wszystkich okoliczności, w jakich Zbigniew K. zdobył materiały wybuchowe i do czego mogły służyć  zabezpieczone przedmioty, broń i amunicja.

Za popełnione przestępstwa Zbigniewowi K. grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KSP / mj)

Film Ukrywał w domu trotyl, broń i amunicję

Opis filmu: broń, amunicja

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Ukrywał w domu trotyl, broń i amunicję (format flv - rozmiar 7.93 MB)

Powrót na górę strony