Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

CBŚ zlikwidowało kolejną nielegalną rozlewnię alkoholu

Data publikacji 15.05.2013

Wspólne działania funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego KGP oraz Grupy Mobilnej 3 Izby Celnej z Poznania doprowadziły do wyeliminowania kolejnej nielegalnej rozlewni alkoholu, która działała pod Goliną w powiecie konińskim.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego podczas wielomiesięcznej pracy zbierali informacje, z których wynikało, że w miejscowości Barbarka została zorganizowana i wykorzystywana w celach zarobkowych nielegalna odkażalnia – rozlewnia nielegalnego spirytusu. Ustalono, że rozlewnia działała na wielką skalę przerabiając tysiące litrów spirytusu miesięcznie, a towar trafiał na teren całego województwa wielkopolskiego. Oprócz spirytusu przestępcy zajmowali się także handlem papierosami oraz tytoniem. Długotrwałe analizy zbieranych informacji doprowadziły do wytypowania posesji, na której znajdował się magazyn, w którym może znajdować się nielegalna produkcja. Informacje te potwierdzono w dniu 07.05.2013 r., gdy na teren wytypowanej posesji wkroczyli policjanci wraz z funkcjonariuszami IC z Poznania i na gorącym uczynku zatrzymali 40-letniego mieszkańca Konina. Mężczyzna nadzorował proces technologiczny i przygotowywał kolejną partię alkoholu do dystrybucji. Przestępca całkowicie zaskoczony widokiem umundurowanych funkcjonariuszy nie stawiał oporu podczas zatrzymania.

Na miejscu zabezpieczono kompletną linię służącą do odkażania i butelkowania spirytusu oraz 3188 litrów (ponad 3 tony) częściowo zabutelkowanego spirytusu, 29400 sztuk papierosów rożnych marek. Ponadto w magazynie znajdowały się tysiące pustych butelek różnej pojemności, kapsli, kartonów przygotowanych do wyprodukowania kolejnych partii alkoholu.

Zatrzymany naraził Skarb Państwa na straty z tytułu nieopłacenia podatku akcyzowego w kwocie ponad 175 tysięcy złotych.

(KWP Poznań / tk)

Powrót na górę strony