Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uroczyste otwarcie Komisariatu Policji w Głogówku

Data publikacji 15.05.2013

14 maja w Głogówku uroczyście oddano do użytku nowy budynek komisariatu. Od tej chwili, policjanci oficjalnie rozpoczęli służbę w pomieszczeniach spełniających standardy XXI wieku.

Przypomnijmy: kilka lat temu z uwagi na zły stan techniczny budynku, w którym mieścił się komisariat, policjanci musieli przenieść się do pomieszczeń wynajmowanych od zakładu gazowniczego. Już wtedy rozpoczęto przygotowania do budowy nowej siedziby. Dzięki przekazaniu przez władze Głogówka odpowiedniej działki, można było przystąpić do realizacji zadania. 14 maja 2013 roku odbyło się uroczyste oddanie komisariatu społeczności gminy Głogówek i miejscowym policjantom.

Opolski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Leszek Marzec, wspólnie z Komendantem Powiatowym Policji w Prudniku,  Starostą Prudnickim i Burmistrzem Głogówka dokonali uroczystego przecięcia wstęgi. Budynek komisariatu ma dwie kondygnacje, ponad 700 metrów kwadratowych powierzchni. Koszt jego budowy wyniósł około 3,5 miliona złotych. Mieszkańcy przyjmowani będę w obszernych pokojach, w sprzyjających warunkach. Od tej pory budynek komisariatu służył będzie mieszkańcom oraz policjantom z Głogówka.

(KWP w Opolu / mg)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 8.31 MB)

Powrót na górę strony