Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa

Data publikacji 15.05.2013

Policjanci z Wydziału Kryminalnego I Komisariatu Policji w Koszalinie zatrzymali 36-latka, który w czasie awantury uderzył swojego znajomego siekierą w głowę. Za to przestępstwo mężczyźnie grozi nawet dożywocie.

Zdarzenie miało miejsce w miniony weekend. Późnym wieczorem na jednej z posesji w gminie Będzino, podczas libacji alkoholowej 65-latek został uderzony siekierą w głowę. Z pękniętą kością czaszki i obrażeniami głowy mężczyzna przewieziony został do szpitala. Sprawca natomiast w chwilę po ataku uciekł.

Wezwani na miejsce policjanci ustalili dokładny przebieg zdarzenia, przesłuchali świadków oraz zabezpieczyli dowody w sprawie.  Mundurowi znając tożsamość sprawcy, prowadzili działania by ustalić miejsce, w którym się ukrył. W wyniku pracy operacyjnej funkcjonariuszy w I Komisariatu Policji, następnego dnia mężczyzna został zatrzymany.

Na podstawie zebranych materiałów procesowych 36-latkowi został przedstawiony zarzut usiłowania zabójstwa, za co grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Dziś zapadnie decyzja co do zastosowania środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania mężczyzny na okres 3 miesięcy.

(KWP w Szczecinie / mw)
 

Powrót na górę strony