Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Złodzieje i paser w rękach policjantów

Data publikacji 15.05.2013

Policjanci z w Wydziału do Walki z Przestępczością Samochodową KMP w Łodzi zatrzymali trzy osoby podejrzane o kradzieże koparek oraz paserstwa części samochodowych. Cała trójka usłyszała już zarzuty.

13 maja 2013 roku około 6.00 policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Samochodową KMP w Łodzi zapukali jednocześnie do drzwi mieszkań  w Konstantynowie Łódzkim i w Łodzi. Podczas działań zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 27 i 35 lat podejrzanych o kradzież z terenu województwa łódzkiego czterech koparko-ładowarek o łącznej wartości ponad pół miliona złotych. Jedną z maszyn funkcjonariusze odzyskali kilka dni wcześniej na terenie posesji w powiecie łódzkim wschodnim.

Podejrzani byli już notowani przez policję. Podczas zatrzymania nie stawiali oporu. Usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem za co grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Tego samego dnia łódzcy specjaliści zwalczający przestępczość samochodową zatrzymali 27-latka, który wynajmował magazyn w pobliżu jednego z łódzkich targowisk. Jak wynika z ustaleń, mężczyzna ten przyjmował od złodziei kradzione pojazdy, w magazynie rozbierał je na części, a następnie sprzedawał. Podczas przeszukania jego „dziupli” znaleziono i zabezpieczono części m. in. od toyoty, skody oraz volkswagenów. Łodzianin był znany policjantom z wcześniejszej działalności przestępczej. Usłyszał zarzuty paserstwa. Za ten czyn grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Decyzją sądu rejonowego trzej zatrzymani trafili na trzy miesiące do aresztu.

(KWP w Łodzi / mw)

Powrót na górę strony