Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z CBŚ uwolnili porwanego obywatela Szwecji

Data publikacji 16.05.2013

Policjanci Centralnego Biura Śledczego zatrzymali mężczyzn, którzy uprowadzili obywatela Szwecji. Akcja, która swoim zasięgiem objęła teren całego kraju, była koordynowana przez Wydział Operacji Pościgowych CBŚ. Śledztwo w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Apelacyjna w Gdańsku.

W okresie Świąt Wielkanocnych do policjantów z KWP w Gdańsku zgłosiła się kobieta, która poinformowała, że jej mąż, obywatel Szwecji pochodzenia syryjskiego, został uprowadzony. Śledczy natychmiast rozpoczęli poszukiwania – informację o uprowadzeniu przekazali też do Komendy Głównej Policji. Szef Policji zdecydował, że w poszukiwania mężczyzny mają włączyć się policjanci z Centralnego Biura Śledczego.

Poszukiwania uprowadzonego mężczyzny objęły teren całego kraju. Informacja o przestępstwie trafiła też do policjantów skandynawskich. Intensywna praca śledczych z CBŚ i prokuratorów, którzy sprawdzali każdy trop pojawiający się w sprawie, przyniosła efekt – śledczy uwolnili zakładnika, odzyskali część pieniędzy z przekazanego przez rodzinę okupu i zatrzymali trzech mężczyzn mających związek z uprowadzeniem.  Ich zatrzymania miały miejsce w Trójmieście i Warszawie. Przestępcy byli całkowicie zaskoczeni akcją policjantów.

W ręce policjantów z CBŚ wpadły 3 osoby, które usłyszały już zarzuty.

Śledztwo w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Apelacyjna w Gdańsku.

mg
 

Film Policjanci z CBŚ uwolnili porwanego obywatela Szwecji

Opis filmu: cbś, porwania

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Policjanci z CBŚ uwolnili porwanego obywatela Szwecji (format flv - rozmiar 10.24 MB)

Powrót na górę strony