Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pierwsi uczestnicy SUPER RALLY 2013 już we Wrocławiu

Data publikacji 16.05.2013

Na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu organizowany jest po raz pierwszy w Polsce Zlot miłośników motocykli Harley - Davidson (SUPER RALLY 2013). Choć ta kilkudniowa impreza rozpoczyna się dzisiaj, pierwszych kilkuset jej uczestników z Polski i z zagranicy pojawiło się we Wrocławiu już dzień wcześniej. Nad bezpieczeństwem na terenie miasta oraz w miejscach związanych z organizacją zlotu czuwają dolnośląscy policjanci. Jak dotąd nie odnotowano żadnych zdarzeń, a także przypadków zakłóceń ładu i porządku publicznego.

Już 15 maja 2013 r. w godzinach popołudniowych, na organizowany po raz pierwszy w Polsce Zlot motocyklistów Harley – Davidson (SUPER RALLY 2013), stawiło się ponad 400 miłośników motocykli z Polski i z zagranicy. Organizator zlotu przewiduje, że do stolicy Dolnego Śląska zjedzie co najmniej kilka tysięcy uczestników, z których większość ma pojawić się dzisiaj. Nad bezpieczeństwem na terenie miasta oraz w miejscach związanych z organizacją zlotu, a także zapewnieniem ładu i porządku publicznego czuwają wrocławscy policjanci wspierani przez funkcjonariuszy z powiatów województwa dolnośląskiego.

Policjanci monitorują na terenie województwa także trasy przejazdu uczestników zlotu kierujących się do Wrocławia. W okolicach miejsca organizacji imprezy na terenie miasta działają funkcjonariusze kierujący ruchem. Mundurowych realizujących swoje zadania na drogach, w zależności od sytuacji, wspierać będzie policyjny śmigłowiec.

Z uwagi na spodziewaną dużą ilość uczestników mogą okresowo, w dniach 16 – 20 maja, występować utrudnienia w ruchu na niektórych ulicach Wrocławia. Dotyczyć to może ulic Mickiewicza, Paderewskiego, rondo u zbiegu ulic Paderewskiego i Różyckiego, ulica Mickiewicza (wjazd na Stadion Olimpijski), skrzyżowanie ulic Kochanowskiego i Różyckiego, skrzyżowanie ulic Kochanowskiego i Moniuszki oraz skrzyżowanie ulic Wróblewskiego i Mickiewicza. Dlatego też w tych rejonach w razie potrzeby ruchem będą kierować policjanci.

Dodatkowo utrudnienia mogą się pojawić w innych rejonach miasta, z uwagi na zaplanowany przez organizatora Super Rally 2013, w dniu 18 maja w godzinach 11.00 – 16.00 przejazd motocykli przez centrum miasta. Odbędzie się on ulicami: Różyckiego - Most Szczytnicki, pl. Grunwaldzki, pl. Społeczny, pl. Dominikański, K. Wielkiego, Nowy Świat, Most Uniwersytecki, Drobnera, pl. Bema, Sienkiewicza, Grunwaldzka – Różyckiego.

(KWP Wrocław / tk)

Powrót na górę strony