Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Trzy miesiące aresztu za stalking

Data publikacji 16.05.2013

Nękała, wydzwaniała, śledziła, nachodziła w miejscu pracy i groziła pokrzywdzonej. Trwało to od sierpnia ubiegłego roku. W trakcie interwencji policjantów z Białołęki gryzła, drapała i szarpała za mundur próbując jednocześnie wywierać wpływ na czynności służbowe funkcjonariuszy. Po usłyszeniu zarzutów w prokuraturze, decyzją sądu 60-latka trafiła na trzy miesiące do aresztu.

Cała sytuacja wydarzyła się na Białołęce. Kolejna interwencja Policji niedaleko miejsca pracy pokrzywdzonej. Obywatelka Białorusi kolejny raz nękała i groziła pokrzywdzonej. W trakcie interwencji policjantów rzuciła się na nich, gryzła, drapała, szarpała za mundur i wyzywała próbując wywierać wpływ na czynności służbowe funkcjonariuszy.

Podejrzana kobieta została zatrzymana i trafiła do policyjnej celi. Z ustaleń, jakie posiadali policjanci wynikało, że obywatelka Białorusi od sierpnia ubiegłego roku wydzwaniała do pokrzywdzonej kobiety o różnych porach dnia i nocy, nękała ją sms-ami o treściach obraźliwych, śledziła i nachodziła w miejscu pracy oraz groziła.

60-latka została doprowadzona do prokuratury, gdzie usłyszała zarzuty stalkingu, znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy Policji oraz wywierania wpływu na ich czynności służbowe. Prokurator przychylił się do wniosku Policji o zastosowanie wobec podejrzanej kobiety tymczasowego aresztu. Decyzją sądu obywatelka Białorusi trafiła do aresztu na trzy miesiące.

(KSP / tk)

Powrót na górę strony