Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci rozbili zorganizowaną grupę przestępczą handlującą narkotykami

Data publikacji 16.05.2013

Policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy wspólnie z funkcjonariuszami CBŚ, przy wsparciu policyjnych antyterrorystów, rozbili zorganizowaną grupę przestępczą handlującą narkotykami i środkami psychotropowymi. W ręce funkcjonariuszy wpadło dziesięć osób. Jak wynika z ustaleń, członkowie grupy z przestępczego procederu uczynili sobie stałe źródło dochodu. Wkrótce sąd zadecyduje o dalszym losie zatrzymanych.

Policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy od kilku miesięcy rozpracowywali grupę przestępczą zajmująca się handlem narkotykami. Akcja zatrzymania jej członków została zaplanowana na środę 15 maja br., przed południem. Zatrzymano w sumie dziesięć osób. Większość z nich zachowywała się spokojnie, ale dwie osoby na widok policjantów wyrzuciły przez okno 13 woreczków z, jak się okazało, przygotowanymi porcjami marihuany, a następnie sami wyskoczyli przez okno.  Przed budynkiem byli już policjanci, więc próba ucieczki nie powiodła się.

Na miejscu podczas przeszukań funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 400g amfetaminy. Zatrzymani trafili do komendy, gdzie po złożeniu wyjaśnień zwolniono dwie osoby. Kolejna osoba usłyszała zarzut posiadania marihuany. Pozostałych siedmiu mężczyzn noc spędziło w policyjnym areszcie.

Materiał zgromadzony przez kryminalnych świadczy, że zatrzymani działali w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się handlem środkami odurzającymi i psychotropowymi, czyniąc z tego procederu stałe źródło dochodu. Mężczyźni zostaną teraz przesłuchani przez prokuratora w Bydgoszczy. To on zdecyduje o ewentualnych wnioskach o tymczasowe aresztowanie.

(KWP Bydgoszcz / tk)

Powrót na górę strony