Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sulęcińscy policjanci odzyskali skradzione audi Q7

Data publikacji 16.05.2013

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie odzyskali audi Q7 skradzione na terenie Niemiec. Wartość odzyskanego samochodu to ponad 120 tysięcy złotych. Zatrzymany obywatel Litwy usłyszał zarzut paserstwa. Sąd Rejonowy w Sulęcinie aresztował 40-latka na trzy miesiące.

Policjanci Ruchu Drogowego KPP w Sulęcinie pełniąc służbę na terenie Boczowa, patrolując parking na jednej ze stacji paliw wśród zaparkowanych tam ciężarówek zauważyli czarne audi. Kierowca wzbudził zainteresowanie mundurowych, ponieważ na ich widok zaczął nerwowo się zachowywać. Funkcjonariusze wylegitymowali podróżującego mężczyznę oraz skontrolowali dokumenty pojazdu. Po sprawdzeniu auta w policyjnych systemach wyszło na jaw, że audi Q7 zostało skradzione na terenie Niemiec.

Samochód zabezpieczono na parkingu strzeżonym, natomiast kierowca zatrzymany został w sulęcińskiej komendzie. Następnego dnia obywatel Litwy usłyszał zarzut paserstwa. Decyzją sądu 40-latek został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Za paserstwo kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do 5 lat. Odzyskane audi warte ponad 120 tys. złotych zostało zwrócone właścicielowi.

(KWP w Gorzowie / mw)


 

 

Powrót na górę strony