Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który przewoził ponad 1,5 kg marihuany

Data publikacji 16.05.2013

Tczewscy policjanci zatrzymali 58-letniego mężczyznę, który przewoził w swoim osobowym aucie ponad 1,5 kilograma marihuany. Ponadto jak się okazało, mieszkający w województwie mazowieckim mężczyzna w swoim domu letniskowym hodował konopie indyjskie. Zatrzymany 58-latek usłyszał już zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających.

W sobotę o 10.30 podczas rutynowej kontroli na autostradzie A1 w miejscowości Kleszczewo, tczewscy policjanci  wraz z funkcjonariuszami Izby Celnej zatrzymali mieszkańca województwa mazowieckiego, którzy podróżując samochodem osobowym przewoził w bagażniku ponad 1,5 kilograma marihuany. Narkotyki zapakowane były w kilka plastikowych pudełek oraz znajdowały się w plecaku.

Ponadto mundurowi ustalili, że mężczyzna w jednej z podwarszawskich miejscowości posiada domek letniskowy, gdzie w specjalnie przygotowanych do tego pomieszczeniach hodowane są krzewy konopi indyjskich. Tam funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego zabezpieczyli 124 krzewy tych roślin. Czarnorynkową wartość zabezpieczonych narkotyków oszacowano na kwotę ponad 40 tys. złotych.

Sąd zastosował już wobec zatrzymanego 58-latka tymczasowy areszt na okres 2 miesięcy. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi mu teraz kara do 10 lat pobawienia wolności.

(KWP Gdańsk / tk)

Powrót na górę strony