Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

V Mistrzostwa Policji w Strzelaniu - złoto dla Szkoły Policji w Katowicach

Data publikacji 16.05.2013

Podobnie jak w poprzednich latach, w Katowicach odbyły się V Mistrzostwa Policji w Strzelaniu pod Honorowym Patronatem Komendanta Głównego Policji. Zawody organizowane przez Szkołę Policji w Katowicach przeprowadzono w dniu 11 maja 2013 r. na szkolnej strzelnicy. W zawodach wzięli udział przedstawiciele większości służb mundurowych.

Współorganizatorem zawodów był Zarząd Główny i Zarząd Szkolny NSZZP. Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwali natomiast policjanci z Zakładu Wyszkolenia Specjalnego Szkoły Policji w Katowicach. Sędzią głównym zawodów był Pan Robert Wrona – sędzia klasy Państwowej Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego oraz Anna Prokopiuk – sędzia PZSS.

Do udziału w zawodach zaproszeni zostali przedstawiciele Komendy Głównej Policji, Komend Wojewódzkich, Miejskich, Powiatowych Policji, szkół policyjnych oraz innych krajowych służb mundurowych tj.: Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Żandarmerii Wojskowej, Wojska Polskiego, Służby Więziennej, Straży Granicznej, Służby Celnej oraz Służby Ochrony Kolei.

Ogółem w mistrzostwach wzięły udział 32 drużyny – łącznie 156 osób. Klasyfikacja indywidualna mistrzostw została przewidziana łącznie dla kobiet i mężczyzn, a miejsce na najwyższym stopniu podium tej klasyfikacji zajął Adam Hetman, na drugim miejscu ulokował się Tomasz Bujoczek – obaj zawodnicy to przedstawiciele Szkoły Policji w Katowicach. Na trzecim stopniu podium stanął Wiesław Suska – przedstawiciel Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

W klasyfikacji drużynowej miejsce pierwsze zajęła reprezentacja Szkoły Policji w Katowicach, natomiast kolejne lokaty zajęły odpowiednio drużyny: Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu oraz Komendy Powiatowej Policji w Jaworze.

Wśród kobiet najlepszą zawodniczką okazała się Aleksandra Kukuła - reprezentantka Szkoły Policji w Katowicach.

Co bardzo istotne w przypadku tego typu zawodów, podczas rozgrywania konkurencji strzeleckich nie doszło do żadnego naruszenia przez startujących warunków regulaminu czy też zasad bezpieczeństwa. Policjanci i przedstawiciele innych służb mundurowych spotkali się, by doskonalić umiejętności strzeleckie oraz wymieniać doświadczenia, a przy tym popularyzować strzelectwo i dobrze się bawić. Wszystkie te zamierzenia udało się zrealizować, w czym zdecydowanie pomogła przepyszna grochówka przygotowana przez szkolną kuchnię.

Zgodnie z obietnicą Komendanta Szkoły Policji w Katowicach, organizatorzy zawodów już dziś zapraszają wszystkich chętnych na przyszłoroczne VI Mistrzostwa Policji w Strzelaniu.

(SP Katowice / tk)

Powrót na górę strony