Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Czarny humor powodem interwencji

Data publikacji 17.05.2013

Do niecodziennej kontroli drogowej doszło w Broniszewie na trasie S7. Białobrzescy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej bmw, którego kierowca dla żartu przytrzasnął bagażnikiem perukę i ubrudził ketchupem klapę bagażnika, co sprawiało wrażenie krwi. Po rozmowie z policjantami przyznał rację, że swoim zachowaniem wywołał wiele niepotrzebnego zamieszania.

Dyżurny białobrzeskiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie z trasy S7. Przejeżdżający krajówką kierowca z przerażeniem poinformował, że z bagażnika jadącego przed nim bmw wystają włosy, a karoseria ubrudzona jest krwią. Dyżurny natychmiast wysłał na trasę policjantów ruchu drogowego, aby jak najszybciej zatrzymali ten pojazd. Był również przygotowany do powiadomienia sąsiedniej jednostki Policji w przypadku, gdyby faktycznie kierowca bmw miał wiele na sumieniu i zaczął uciekać.

W Broniszewie białobrzescy policjanci  zatrzymali do kontroli drogowej osobówkę. Jej kierowca, 39-letni warszawianin od razu poinformował policjantów, że to jest peruka, a samochód wysmarował ketchupem. Wszystko dla żartu. Przez kilkanaście minut policjanci tłumaczyli mężczyźnie o zagrożeniach i skutkach takiego zachowania na drodze publicznej. Mężczyzna zrozumiał, że jego poczynania były niewłaściwe i wywołały lawinę niepotrzebnych czynności. Za „żarcik” został odpowiednio pouczony przez patrol. Jednakże popełnił inne wykroczenie drogowe, źle przewoził ładunek, za które został ukarany 200 złotowym mandatem karnym. 39-latek po usunięciu śladów „mordu” został zwolniony.

(KWP w Radomiu / mj)
 

Film Czarny humor powodem interwencji

Opis filmu: policja inaczej, ruch drogowy, żart

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Czarny humor powodem interwencji (format flv - rozmiar 5.25 MB)

Powrót na górę strony