Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napadli na stację paliw - wpadli w ręce policji

Data publikacji 17.05.2013

Choszczeńscy policjanci zatrzymali sprawców dwukrotnego napadu na stację paliw. Łupem zamaskowanych i uzbrojonych w łom mężczyzn padło mienie o wartości ponad 14 tysięcy złotych. Czterej podejrzani o popełnienie tych przestępstw mieszkańcy powiatu wałeckiego zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

Do pierwszego rozboju doszło w listopadzie 2011 r. Ubrani w kominiarki mężczyźni wtargnęli do budynku stacji paliw. Jeden z napastników uderzył pracownika pięścią w twarz i kopnął go w brzuch. Później, grożąc pobiciem i pozbawieniem życia, sprawcy doprowadzili obsługę do stanu bezbronności i ukradli gotówkę, papierosy różnych marek, kosmetyki, sejf oraz szufladę kasową.

Cztery miesiące później powtórzyła się prawie identyczna sytuacja. Tym razem sprawcy użyli metalowego pręta, którym uderzyli w plecy pracownika obsługi. Ukradli pieniądze, telefon komórkowy i artykuły kosmetyczne.

Wyjaśnienie tej sprawy i zatrzymanie sprawców było priorytetem choszczeńskich policjantów. Aby zatrzymać te osoby, funkcjonariusze prowadzili wielomiesięczne, żmudne policyjne działania. Weryfikacja kolejnych wersji śledczych, drobiazgowe zbieranie śladów i dowodów, ustalenia operacyjne przyniosły oczekiwany efekt po kilkunastu miesiącach. Choszczeńscy kryminalni zatrzymali czterech mieszkańców powiatu wałeckiego w wieku od 23 do 34 lat podejrzanych o napady. Grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Z ustaleń policjantów wynika, że skradziony w wyniku pierwszego rozboju sejf sprawcy wywieźli w ustronne miejsce nad jeziorem i przez dwa dni próbowali otworzyć, uzywając sieker. Mieli pecha. Gdy się im to wreszcie udało, okazało się, że sejf jest pusty. Wewnątrz znaleźli jedynie instrukcję obsługi i kilka śrubek montażowych. Nie byli też uczciwi nawet wobec samych siebie. Kamery zainstalowanego na stacji monitoring utrwaliły moment, kiedy jeden z przestępców, zbierając do torby rozrzucone na podłodze pieniądze, część z banknotów chowa pod bluzę.

(KWP w Szczcinie / mg)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 4.57 MB)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 2.14 MB)

Powrót na górę strony