Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podróbki za milion nie trafią na rynek

Data publikacji 17.05.2013

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z północnopraskiej komendy uderzyli w nielegalny handel. W czasie działań zabezpieczyli kilka tysięcy podrobionych kosmetyków, perfum, breloczków, odzieży i papierosów bez akcyzy. Kobieta oferująca do sprzedaży ten towar trafiła za kratki. Funkcjonariusze zabezpieczyli towar, którego wartość szacuje się na prawie milion złotych.

Północnoprascy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępstw gospodarczych zabezpieczyli u 53-letniej kobiety towar, który od razu zwrócił ich uwagę. Podejrzewali, że znaki i nazwy zastrzeżone przez producenta, zostały użyte bezprawnie. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że artykuły sprzedawane przez kobietę mają zastrzeżone znaki towarowe. Oferowane do sprzedaży kosmetyki, perfumy, breloczki miały nie wiele wspólnego z oryginałami. Funkcjonariusze zabezpieczyli również 169 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz 10 opakowań kawioru.

Policjanci zabezpieczyli towar o wartości prawie miliona złotych. 53-latka usłyszała zarzuty nielegalnego wprowadzenia do obrotu gospodarczego produktów z zastrzeżonym znakiem towarowym oraz oferowania do sprzedaży kawioru bez wymaganych dokumentów legalizacji pochodzenia.

Kobieta przyznała się i poddała dobrowolnie karze grzywny. Obywatelka Armenii odpowie jeszcze za posiadanie papierosów bez polskich znaków akcyzy.

(KSP / tk)

Powrót na górę strony