Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oblał benzyną i dusił linką holowniczą

Data publikacji 17.05.2013

Policjanci z posterunku w Sobieniach-Jeziory po pościgu zatrzymali i osadzili w areszcie 29-latka. Podejrzany wybił szyby w samochodzie należącym do mężczyzny, którego wpierw pobił, następnie oblał benzyną i założył mu na szyję linkę holowniczą, którą go dusił. Dziś sprawca zdarzenia zostanie doprowadzony do sądu. Za czyny, których się dopuścił grozi mu do 5 lat więzienia.

Oficer dyżurny komisariatu w Karczewie, natychmiast po otrzymaniu informacji o sytuacji, do jakiej doszło na terenie jednej z posesji w gminie Sobienie-Jeziory wysłał tam załogę policyjną. Funkcjonariusze z posterunku w Sobieniach ustalili, że 29-letni mężczyzna podczas kłótni powybijał szyby w volkswagenie należącym do 42-latka. Na tym jednak nie poprzestał, pobił właściciela samochodu, oblał go benzyną oraz założył i zaciągał mu na szyi linkę holowniczą i zaczął dusić. Policjanci, gdy tylko znaleźli się na miejscu zdarzenia natychmiast wezwali do poszkodowanego pogotowie ratunkowe, mężczyzna trafił do jednego ze szpitali.

Szybkie przybycie policjantów zapobiegło eskalacji wydarzeń. I choć na widok mundurowych sprawca uciekł do pobliskiego lasu, funkcjonariusze wezwali posiłki i kontynuowali pościg, by po kilku godzinach zatrzymać podejrzewanego mężczyznę na nadwiślańskich bagnach. 29-latek został osadzony w policyjnej celi.

Materiały w tej sprawie trafiły natychmiast do prokuratury, wobec mężczyzny został złożony wniosek o tymczasowy areszt. 29-latkowi zostały przedstawione łącznie cztery zarzuty, w tym za kierowanie gróźb karalnych, uszkodzenie ciała i uszkodzenie mienia. Jeszcze dziś mężczyzna zostanie doprowadzony przed oblicze sądu.

(KSP / tk)

Powrót na górę strony